tištěná verze zde: 46. Ve stopě první středoevropské padesátky

Start: Hasičská zbrojnice (od středu náměstí uličkou 150 m směr k horám)

Datum: SOBOTA 4. února 2023 od 7:00 do 10:00

Trasy: 10 km, 25 km, 50 km a 55 km 

 


TRASY

10 km

Pro rodiče s dětmi v okolí Vysokého nad Jizerou. Vlastní značení. Aktuální informace obdržíte na startu.

25 km

(převýšení 420 m)
Vysoké – Sklenařice (hostinec Mexiko) – Tomášova vrcha – Čermákovy rovně – Na perličku (kontrola)– Vystrkov – Bosna–Famberka–Kořenov – VLASTNÍ ZNAČENÍ  -restaurace U zvonku (kontrola) – Hvězda –Na perličku– Mexiko – Vysoké.

50 km

(převýšení 772 m)
Vysoké – Sklenařice (hostinec Mexiko) – Tomášova vrcha – Čermákovy rovně–VLASTNÍ ZNAČENÍ –Paseky -Planýrka – Kořenov –Martinské údolí -Bukovec parkoviště Mořina (kontrola) – Jizerka – hotel Pyramida -U bunkru – rozcestí Jezdecká cesta -Sedlo pod Zámky – Knížecí cesta – Horní Polubný – Kořenov (kontrola) Kořenov restaurace ­U zvonku – Na perličku – Mexiko – Vysoké.

55 km

(převýšení 817 m)
Prodloužená trasa 50 km o úsek od hotelu Pyramida k Zimnímu kiosku (razítko) – na rozcestí Jezdecká cesta a dále po trase 50 km.


INFO

Startovné: 50 a 55 km – 50 Kč / 25 km – 40 Kč / 10 km – 20 Kč, (děti do 15-ti let 0 Kč) 

Cíl: v hasičárně do 18.00, občerstvení zajištěno

Odměna: každý účastník obdrží v cíli pamětní list

Akce se koná za každého počasí. Trasy vedou převážně chráněnou krajinnou oblasti(Jizerských hor po značených turistických cestách, částečně doplněny vlastním značením. Věříme, že se budete chovat tak, abyste nezlobili pána našich hor – mocného Krakonoše 😉
Jednotlivé trasy budou včas přizpůsobeny aktuálním sněhovým podmínkám.


UBYTOVÁNÍ

ve vlastních spacích pytlích v hasičárně 90Kč/noc možno od pátku 3. února od 18:00 do neděle 5.února 2022 do 9:00
Závazné žádosti o nocleh v turistické ubytovně přijímá pan Pavel Šalda, e-mail: ski.vysoke@tiscali.cz 


info tel: +420 721 975 070 

Zveme Vás srdečně na letní pěší a cyklo akci
Krajem Zapadlých vlastenců v sobotu 29. července 2023